Kategorie
Aktualności

SP ATENA W KLUBIE SZKÓŁ UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym roku ten dzień wypada w niedzielę, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby świętować Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w poniedziałek – 21 listopada.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka mają szczególny przekaz. Okazujemy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! Przeciwdziałamy dyskryminacji i głośno mówimy o tolerancji!

Integrujemy się z naszymi kolegami z Ukrainy, którzy dołączyli do szkół i przedszkoli i razem z nami tworzą społeczność.

Uczymy się o tym co nas różni, a co łączy. Różnorodność jest wspaniała!

Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyjdą do szkoły ubrani na niebiesko.

Przyłączymy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *